Środa, 20 czerwca 2018 - Dzień powszedni

Ogłoszenia duszpasterskie na 11 niedzielę zwykłą - 17.06.2018

• Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 17.30.
  • W poniedziałek, 18 czerwca, przypada 68 rocznica święceń kapłańskich J. Em. Ks. Henryka Kardynała Gulbinowicza. Zachęcamy wiernych do modlitwy w int. Arcypasterza Seniora.
  • We wtorek, Kościół w Polsce, obchodzi Dzień Uchodźcy. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.
  • W czwartek w liturgii wspominamy św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • W piątek, 22 czerwca, Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci i młodzież.
  • W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej. W tym dniu przypada 56. rocznica święceń kapłańskich J.E. Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego. Zachęcamy wiernych do modlitwy w int. Arcybiskupa Seniora.
  • Dzisiaj, przed kościołem, z racji III niedzieli miesiąca, prowadzona jest zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
  • Zachęcamy do fizycznego jak i duchowego udziału w sierpniowej 38 Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę, w dniach od 2–10 sierpnia, w tym roku pod hasłem "Veni" Informacje i zapisy w zakrystii.
  • Osoby, które zapisały się na wczasy w Łebie, proszone są o dokonanie wpłaty drugiej raty (450 zł) do końca czerwca.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Osobowickiej numery nieparzyste od 19÷47.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz czerwcowy miesięcznik „Nowe Życie”.

Ewangelia na dziś

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej bowiem nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni to lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam, już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i obmyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie».