Wtorek, 12 grudnia 2017 - Dzień powszedni

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - 26.11.2017

• Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś za pobożne odmówienie modlitwy: „O Jezu najsłodszy, Odkupicielu”, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej.
  • W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Andrzeja, Apostoła.
  • Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w czwartek, po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie osoby zamierzające w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
  • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
  • W piątek i w sobotę, od godz. 8.00, udamy się do mieszkań chorych z posługą sakramentalną.
  • Nabożeństwo do Matki Bożej, za zmarłych, w sobotę o godz. 17.30.
  • Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela Świata.
  • Od I Niedzieli Adwentu, na terenie parafii, będą roznoszone opłatki. Osoby, które dotychczas roznosiły opłatki, proszone są o zgłoszenie się w zakrystii.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Chorwackiej 56.
  • Zachęcamy do czytania prasy i wydawnictw katolickich. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz listopadowy miesięcznik „Nowe Życie”.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
    • ś.p. Mieczysław Romanowski,
    • ś.p. Andrzej Borys.
    Zmarłych polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.