Wtorek, 12 grudnia 2017 - Dzień powszedni

Ogłoszenia duszpasterskie na 1 Niedzielę Adwentu - 03.12.2017

• Dzisiaj niedziela adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. i po południu od godz. 15.00; rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu.
  • Roraty odprawiane będą codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 7.00 rano. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Roratach, zwłaszcza dzieci, które zapraszamy z lampionami.
  • Nieszpory o godz. 17.30.
    • w poniedziałek – św. Barbary, Patronki górników,
    • w środę – św. Mikołaja, biskupa,
    • w czwartek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
    • w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszych modlitwach polecajmy Dostojnego Solenizanta J.E. Ks. Mariana Gołębiewskiego, Arcybiskupa – Seniora.
  • Msze św. w piątek będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  • Duszpasterze parafii zapraszają na spotkanie ze św. Mikołajem. Spotkanie odbędzie się w środę, 6 grudnia po Mszy św. wieczornej. Zainteresowanych Rodziców prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się w zakrystii.
  • Dzisiaj, przed kościołem, ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary zebrane przy tej okazji, przeznaczone są na nowe stroje liturgiczne.
  • W tygodniu przypada I czwartek.
  • Godzina Święta w czwartek o 17.00.
  • Od dzisiejszej niedzieli, osoby upoważnione, rozpoczną roznoszenie opłatków na terenie parafii. Prosimy Parafian o życzliwe przyjęcie tych osób i dziękujemy za złożone ofiary.
  • W zakrystii można nabywać świece „Caritas” – Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Dziękujemy wszystkim za „Dar Serca” okazany przez zakupienie świec. Do nabycia są również kalendarze naszej archidiecezji i kalendarze misyjne.
  • Spotkanie dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kościele.
  • W przyszłą niedzielę naszą modlitwą i ofiarami możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie. Przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  • W III Niedzielę Adwentu, 17 grudnia o godz. 19.00 w kościele będzie Adwentowy Dzień Skupienia dla młodzieży z naszego dekanatu. Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów, uczniów szkoły średniej i studentów.
  • Zachęcamy do lektury pisma świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznik "Nowe Życie”.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Chorwackiej 58.