Czwartek, 26 kwietnia 2018 - Dzień powszedni

Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Niedzielę Adwentu - 24.12.2017

• W dzisiejszą niedzielę przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wszyscy postarajmy się o właściwą oprawę wieczerzy wigilijnej. Jest to okazja do uczynienia gestu pojednania w naszych rodzinach. Niech w ten wieczór towarzyszy nam wspólna modlitwa przed wieczerzą, lektura ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, łamanie opłatkiem i śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspomnijmy tych, którzy od nas odeszli do wieczności. Postanówmy, aby w wigilijny wieczór nie częstować alkoholem.
  • W Wigilię Bożego Narodzenia będą odprawione dwie Pasterki: o godz. 22.00 i 24.00. W wigilię nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  • W poniedziałek uroczystość Narodzenia Pańskiego. Od godz. 8.00 Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym (nie będzie Mszy św. o g. 7.00 rano).
  • We wtorek drugi dzień świąt w Oktawie Narodzenia Pańskiego, w którym czcimy św. Szczepana – pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na Papieski Fakultet Teologiczny i Seminarium Duchowne we Wrocławiu. Nieszporów w święta nie będzie.
  • Po świętach, 27 grudnia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską. W środę, czwartek, piątek i sobotę, kolędę rozpoczniemy o godz. 11.00, a od 2 stycznia, w dni robocze, o godz. 16.00, w soboty o godz. 11.00, w niedziele o godz. 15.00. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach. Prosimy parafian, o ile jest to możliwe, aby w czasie wizyty zgromadzona była cała rodzina.
  • Na czas trwania kolędy, od poniedziałku do piątku, wieczorną Mszę św. z godz. 18.00, odprawiać będziemy o godz. 15.00.
  • Biuro parafialne, na czas kolędy, będzie czynne tylko w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. W pilnych sprawach i z zamawianiem Mszy św. prosimy zgłaszać się bezpośrednio po Mszy św. w zakrystii.
  • W przyszłą niedzielę, ostatnią w bieżącym roku kalendarzowym, przeżywać będziemy święto św. Rodziny. Na Mszy św. o godz. 12.00. będziemy się modlić za małżeństwa obchodzące swoje jubileusze.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznik "Nowe Życie”.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Chorwackiej 64.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
    • ś.p. Jan Klamka,
    • ś.p. Franciszek Sławiński.
    Zmarłych polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.

Życzenia Bożonarodzeniowe