Sobota, 18 sierpnia 2018 - Dzień powszedni

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy - 27.05.2018

• Dzisiaj świętujemy uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczystość dzisiejsza kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
    • we wtorek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
    • w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
      Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Po zakończeniu procesji będzie sprawowana Msza św. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 10.45.
  • Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do wzięcia udziału w procesji Bożego Ciała. Udział w procesji, to publiczne wyznanie wiary. Prosimy o udekorowanie okien i posesji.
  • Wierni, którzy w ramach obrzędów liturgicznych uroczystości Bożego Ciała włączą się we wspólny śpiew hymnu: „Przed tak wielkim Sakramentem” mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Dzieci komunijne, na procesję, przyjdą w strojach.
  • W środę na godz. 17.00 zapraszamy dzieci na próbę sypania kwiatów.
  • Do przystrojenia ołtarzy zapraszamy Wspólnoty i Parafian:
    • I ołtarz matek – skrzyżowanie ulic Morawskiej i Słowackiej – przygotuje Wspólnota Żywego Różańca.
    • II ołtarz dzieci – Jugosłowiańska (na tle przedszkola) – przygotują rodzice dzieci komunijnych.
    • III ołtarz ojców – Jugosłowiańska, przed skrzyżowaniem z ul. Bezpieczną – przygotują Wspólnoty Najdroższej Krwi i Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    • IV ołtarz młodzieży – na parkingu przykościelnym – przygotuje Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik”.
  • Wszystkich, którzy mają ogródki przydomowe i działki, prosimy o przyniesienie kwiatów do przystrojenia ołtarzy, a także płatków kwiatów do sypania przez dzieci podczas procesji.
  • W oktawie Bożego Ciała, od poniedziałku do piątku, procesja Eucharystyczna po Mszy św. wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz. 17.30.
  • Od piątku rozpoczniemy odprawianie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe odprawiane będzie od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele przed Mszą św. o godz. 17.30. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym nabożeństwie.
  • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
  • W piątek i w sobotę, od godz. 8.00, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  • Nabożeństwo do NMP Bolesnej, za zmarłych, z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa w sobotę o godz. 17.30.
  • Przyszła niedziela jest adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu wg stałego porządku. O godz. 8.00 Msza św. w intencjach Żywego Różańca, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
    O pomoc w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Łużyckiej nr parzyste od 2a÷18.
  • W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:
    • ś.p. Marianna Piotrowska,
    • ś.p. Hanna Sobota.
    Zmarłe polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.