Środa, 17 października 2018 - Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Ogłoszenia duszpasterskie na 17 niedzielę zwykłą - 29.07.2018

• we wtorek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
    • w środę – św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła,
    • w sobotę – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
  • Piesza Pielgrzymka Wrocławska wyruszy po raz 38 z Katedry Wrocławskiej w czwartek 2 sierpnia. Przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej zaplanowane jest 10 sierpnia. Msza św. na zakończenie pielgrzymki o g. 11.00. Zachęcamy do fizycznego jak i duchowego udziału w pielgrzymce.
  • W środę, 1 sierpnia przypada 74 rocznica Powstania Warszawskiego. Warszawa i cała Polska oddaje hołd bohaterom tamtych dni. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy w walce o wolną Ojczyznę oddali życie.
  • Zespół d/s Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski apeluje o zachowanie w sierpniu całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych. Niech miesiąc abstynencji będzie próbą naszej wolności. Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji w sierpniu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych.
  • Odpust Porcjunkuli. Od południa dnia 1 sierpnia (godz. 12.00) do północy dnia 2 sierpnia (godz. 24.00) w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli.
    Warunki:
    • spowiedź i Komunia święta,
    • nawiedzenie kościoła i modlitwa „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”,
    • dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. „Zdrowaś Maryjo”,
    • ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego. Jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji – odpust będzie cząstkowy.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  • Nabożeństwo Godziny Świętej w czwartek o godz. 17.00.
  • W sobotę nabożeństwo do NMP Bolesnej za zmarłych o godz. 17.30.
  • Przyszła niedziela jest adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu wg stałego porządku. O godz. 8.00 Msza św. w int. Żywego Różańca, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Jugosłowiańskiej numery parzyste od 88÷106.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy oraz wydawnictw katolickich.