Środa, 17 października 2018 - Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Ogłoszenia duszpasterskie na 24 niedzielę zwykłą - 16.09.2018

• Nieszpory o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na tę wieczorną modlitwę Kościoła psalmami.
    • we wtorek – św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski,
    • w czwartek – świętych męczenników koreańskich,
    • w piątek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – święto.
  • W czwartek, wieczorna Msza św. będzie sprawowana w int. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. „Wieczernik”.
  • Rozpoczyna działalność, w naszej parafii, Wspólnota Młodzieżowa. Zapraszamy chętnych na pierwsze spotkanie dziś, po Mszy św. wieczornej.
  • Zapraszamy chłopców, chętnych do służby ministranckiej. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii.
  • Publiczna procesja z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, ulicami miasta Wrocławia, w 21–tą rocznicę powodzi stulecia, odbędzie się w przyszłą niedzielę 23 września. Rozpocznie się w bazylice św. Elżbiety, o godzinie 16.00, a zakończy Mszą św. w kościele św. Stanisława i św. Doroty.
  • Wspólnota „Zacheusz” serdecznie zaprasza na rekolekcje dla małżeństw „Wspólna Droga”. Jest to weekend, który pozwoli spędzić czas razem i na nowo rozradować się darem sakramentu małżeństwa. Najbliższe rekolekcje odbędą się w Bardzie Śląskim w terminie 28 – 30 września. Bliższe informacje na stronie internetowej wspólnoty a także na plakatach.
  • Dziś, przed kościołem, zbierane są ofiary na kuchnię charytatywną. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Jugosłowiańskiej numery nieparzyste od 87 ÷ 91.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz wrześniowy numer miesięcznika „Nowe Życie”.