Wtorek, 13 listopada 2018 - Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Ogłoszenia duszpasterskie na 30 niedzielę zwykłą - 28.10.2018

• Dzisiaj przeżywamy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.
  • Zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30.
    • w czwartek – uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny,
    • w piątek – Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W tym dniu będą odprawione Msze św. o godz.: 7.00; 9.00 i 18.00.
  • W uroczystość Wszystkich Świętych, na Cmentarzu Osobowickim, zostanie odprawiona Msza św. za Wszystkich Wiernych Zmarłych, o godz. 14.00. Po Mszy św. odbędzie się procesja połączona z modlitwą różańcową za zmarłych. Przypominamy, że nawiedzenie grobu nie zwalnia nas z uczestnictwa we Mszy św.
  • Od południa 1 listopada do północy 2 listopada można uzyskać jeden raz odpust zupełny przy zachowaniu następujących warunków:
    • nawiedzenie kościoła, odmówienie Modlitwy Pańskiej i Wierzę w Boga,
    • bycie w stanie łaski uświęcającej lub spowiedź sakramentalna.
    • modlitwa w intencji Ojca św. (np. Zdrowaś Maryjo),
    • wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od 1 – 8 listopada jest zupełny, a w inne dni roku cząstkowy.
  • Od 2 listopada o godz. 17.15 odprawiane będą nabożeństwa i Msze św. za zmarłych poleconych w wypominkach. Za ofiary złożone przy tej okazji serdecznie dziękujemy.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  • W piątek, od godz. 8.00, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  • Przyszła niedziela jest adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu wg stałego porządku. O godz. 8.00 Msza św. w intencjach Żywego Różańca, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Bezpiecznej numery nieparzyste od 11 ÷ 17.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz październikowy numer miesięcznika „Nowe Życie”.