Sobota, 15 grudnia 2018 - Dzień powszedni

Ogłoszenia duszpasterskie na 1 niedzielę Adwentu - 02.12.2018

• Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu. Jest to też niedziela adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. i po południu od godz. 15.00 - rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  • Roraty odprawiane będą codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 7.00 rano. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Roratach zwłaszcza dzieci, które zapraszamy z lampionami.
  • Nieszpory o godz. 17.30.
    • w poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
    • we wtorek – św. Barbary, Patronki górników,
    • w czwartek – św. Mikołaja, biskupa,
    • w piątek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
    • w sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
      W naszych modlitwach polecajmy Dostojnego Solenizanta J.E. Ks. Mariana Gołębiewskiego, Arcybiskupa – Seniora.
  • Msze św. w sobotę będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  • Duszpasterze parafii zapraszają na spotkanie ze św. Mikołajem. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 6 grudnia, po Mszy św. wieczornej. Zainteresowanych Rodziców prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się w zakrystii.
  • W tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
  • Godzina Święta w czwartek o 17.00.
  • W piątek, od godz. 8.00, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  • Od dzisiejszej niedzieli, osoby upoważnione, rozpoczną roznoszenie opłatków na terenie parafii. Prosimy Parafian o życzliwe przyjęcie tych osób i dziękujemy za złożone ofiary.
  • W zakrystii można nabywać świece „Caritas” – Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Dziękujemy wszystkim za „Dar Serca” okazany przez zakupienie świec.
  • W przyszłą niedzielę naszą modlitwą i ofiarami możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie. Przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 10.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Bezpiecznej numery nieparzyste od 45 ÷ 47.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
    • ś.p. Bożena Bartnik,
    • ś.p. Józef Śmietanka.
    Zmarłych polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.