Środa, 16 stycznia 2019 - Dzień powszedni

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 13.01.2019

• Dziś przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły.
  • Nieszpory kolędowe, pod przewodnictwem Pana organisty, o godz. 17.30. Zapraszamy wiernych na wspólne kolędowanie.
  • W czwartek wieczorna Msza św. będzie sprawowana w int. wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik”.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
  • W parafii trwa wizyta duszpasterska, która zapowiadana jest dzień wcześniej przez ministrantów. O planie kolędy informujemy także w ogłoszeniach parafialnych i w gablotach ogłoszeniowych.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Bezpiecznej numery nieparzyste od 69 ÷ 71.
  • Zachęcamy do czytania prasy i wydawnictw katolickich. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz styczniowy numer miesięcznika „Nowe Życie” poświęcony zagadnieniu ekumenizmu.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin:
    • ś.p. Jan Kater.
    Zmarłego polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...

Ewangelia na dziś

Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł i podniósł ją, ująwszy za rękę, a opuściła ją gorączka. I usługiwała im. Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto zebrało się u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ Go znały. Nad ranem, kiedy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: «Wszyscy Cię szukają». Lecz On rzekł do nich: «Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo po to wyszedłem». I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.