Piątek, 24 maja 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

Ogłoszenia duszpasterskie na 8 niedzielę zwykłą - 03.03.2019

• Dzisiejsza niedziela jest adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. i po południu od godz. 15.00 – rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu, przed Wielkim Postem, w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.30.
  • W poniedziałek w liturgii przypada święto św. Kazimierza, królewicza.
  • W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu przygotowującego do Wielkanocy. Msze św. wraz z posypaniem głów popiołem będą odprawione o godz.: 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych.
  • Od środy rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty i dobre odprawienie rekolekcji wielkopostnych.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w każdy piątek Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszach św. rano i wieczorem, a dla dzieci o godz. 17.30.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Prosimy o liczny udział w nabożeństwach wielkopostnych. Przez udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W czwartek, o godz. 17.00, nabożeństwo Godziny Świętej.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Bezpiecznej nr 12.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz marcowy miesięcznik „Nowe Życie”, poświęcony tematowi godności życia.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin:
    • ś.p. Krzysztof Fąfara.
    Zmarłego polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...