Piątek, 24 maja 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

Ogłoszenia duszpasterskie na 1 niedzielę Wielkiego Postu - 10.03.2019

• Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Czterdziestodniowego Przygotowania do Wielkanocy. Post, modlitwa i jałmużna wyznaczają drogę, na którą zaprasza nas Kościół na progu Wielkiego Postu.
  • Zapraszamy Parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
    • Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w każdy piątek Wielkiego Postu, bezpośrednio po Mszach św. rano i wieczorem, a dla dzieci o godz. 17.30.
  • W środę, o godz. 16.45, spotkanie dzieci przygotowujących do Pierwszej Komunii św.
  • Z okazji zbliżającego się patronalnego święta Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Kuria Metropolitalna Wrocławska zaprasza wiernych do udziału w uroczystej Mszy św. w sobotę 16 marca o godz. 11.00.
  • W przyszłą niedzielę, naszą modlitwą i ofiarami złożonymi do puszek, możemy wesprzeć Dzieło Pomocy Misjonarzom „AD GENTES”. Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka na potrzeby polskich misjonarzy w krajach misyjnych.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Bezpiecznej nr 14.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz marcowy miesięcznik „Nowe Życie”, poświęcony tematowi godności życia.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
    • ś.p. Bogdan Rudzki,
    • ś.p. Jan Gawlik,
    • ś.p. Antonina Łącka.
    Zmarłych polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.