Piątek, 24 maja 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 Niedzielę Wielkanocną - 05.05.2019

• Dzisiejsza niedziela jest adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. i po południu od godziny 15.00; rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia.
  • Nabożeństwo majowe ku czci NMP dzisiaj i w każdą sobotę o godz. 17.30, a od poniedziałku do piątku, po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym nabożeństwie.
    • w poniedziałek – świętych Apostołów Filipa i Jakuba,
    • w środę – uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika – głównego patrona Polski.
  • W poniedziałek, o godz. 18.00, będzie sprawowana Msza św. w int. ks. Jakuba z okazji Jego Imienin.
  • Próba dla dzieci I Komunijnych we wtorek i środę o godz. 16.45, a dla dzieci Rocznicowych we wtorek, po Mszy św. wieczornej.
  • Spowiedź dzieci I-szo Komunijnych w piątek o godz. 16.00, a dzieci Rocznicowych o godz. 16.30.
  • Uroczystość Pierwszej Komunii św. i Rocznicy Komunii św. odbędzie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę 12 maja na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.30. Zapraszamy dzieci I Komunijne z rodzicami na nabożeństwo majowe o godz. 16.00. Po nabożeństwie, dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki.
  • Msze św. w przyszłą niedzielę będą odprawione w zmienionym porządku: o godz. 7.00; 8.00; 9.30; 11.30; 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.45 i 12.00. Dodatkowo zostanie odprawiona Msza św. o godz. 13.00.
    Do przygotowania świątyni na uroczystość Pierwszej Komunii św. zapraszamy rodziców dzieci I-szo Komunijnych w piątek, 10. maja, po Mszy św. wieczornej.
  • Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 1 czerwca. Zapisy i szczegóły spotkania w zakrystii u ks. Jakuba.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz majowy miesięcznik „Nowe Życie” poświęcony różnorodności powołań.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin:
    • ś.p. Tadeusz Gdula.
    Zmarłego polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...