Środa, 21 sierpnia 2019 - Wspomnienie św. Piusa X, papieża

• w poniedziałek – św. Marty,
    • w środę – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
    • w czwartek – św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła,
  • Piesza Pielgrzymka Wrocławska wyruszy po raz 39 z Katedry Wrocławskiej w piątek 2 sierpnia. Przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej zaplanowane jest 10 sierpnia. Msza św. na zakończenie pielgrzymki o g. 11.00. Zachęcamy do fizycznego jak i duchowego udziału w pielgrzymce.
  • Dziś, przed kościołem, po wszystkich Mszach św. młodzież będzie przyjmować intencje od wiernych. W tych intencjach będziemy się modlić na szlaku pielgrzymkowym do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze.
  • Zespół d/s Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski apeluje o zachowanie w sierpniu całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych. Niech miesiąc abstynencji będzie próbą naszej wolności. Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji w sierpniu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych.
  • W czwartek, 1 sierpnia przypada 75 rocznica Powstania Warszawskiego. Warszawa i cała Polska oddaje hołd bohaterom tamtych dni. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy w walce o wolną Ojczyznę oddali życie.
  • Odpust Porcjunkuli. Od południa dnia 1  sierpnia (godz. 12.00) do północy dnia 2 sierpnia (godz. 24.00) w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli. Warunki:
    • spowiedź (bycie w łasce uświęcającej) i Komunia święta,
    • nawiedzenie kościoła i modlitwa „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”,
    • dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. „Zdrowaś Maryjo”,
    • ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego. Jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji – odpust będzie cząstkowy.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  • W czwartek nabożeństwo Godziny Świętej z litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa o godz. 17.00. Bezpośrednio po nabożeństwie, będzie sprawowana Msza św. w int. WKC.
  • W sobotę nabożeństwo do NMP Bolesnej za zmarłych o godz. 17.30.
  • Przyszła niedziela jest adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu wg stałego porządku. O godz. 8.00 Msza św. w int. Żywego Różańca, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Obodrzyckiej.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz wakacyjny numer miesięcznika „Nowe Życie”.
  • W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
    • ś.p. Grażyna Balińska.
    • ś.p. Maria Kopala.
    Zmarłą polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.
    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ...