Środa, 21 sierpnia 2019 - Wspomnienie św. Piusa X, papieża

Ogłoszenia duszpasterskie na 18 niedzielę zwykłą - 04.08.2019

• Dzisiejsza niedziela jest adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. i po południu od godz. 15.00; rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
    • we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego,
    • w środę – bł. Edmunda Bojanowskiego,
    • w czwartek – św. Dominika, prezbitera,
    • w piątek – św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy – święto,
    • w sobotę – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika – święto.
  • Naszą modlitwą ogarniamy pielgrzymów zdążających na Jasną Górę do tronu Matki Bożej, Królowej Polski.
  • W przyszłą niedzielę przypada w naszej parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Bułgarskiej i Chorwackiej – wille.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.