Środa, 20 czerwca 2018 - Dzień powszedni

Zaproszenie do Wspólnoty Żywego Różańca

Intencje modlitewne Żywego Różańca w naszej parafii w 2018 roku

Styczeń:

• modlimy się za śp. Helenkę Kwitek zmarłą członkinię Żywego Różańca oraz o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie, w naszych sercach.

Luty:

• modlimy się za śp. Jana Klamkę oraz za osoby chore i cierpiące, w podeszłym wieku o potrzebne siły i Boże błogosławieństwo.

Marzec:

• modlimy się o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu i błogosławione owoce rekolekcji parafialnych dla naszej wspólnoty parafialnej.

Kwiecień:

• modlimy się za kapłanów naszej parafii, aby cud Wieczernika wypełniał ich życie i był siłą w codziennej pracy duszpasterskiej.

Maj:

• modlimy się w intencji maturzystów, studentów i egzaminujących o światło Ducha Świętego oraz dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii Świętej.

Czerwiec:

• modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

Lipiec:

• modlimy się o chrześcijańskie przeżywanie czasu wakacji i urlopów wypoczynkowych oraz dar otwartych serc i oczu na Boga.

Sierpień:

• modlimy się w intencji tych, którzy pielgrzymują do Pani Jasnogórskiej naszej Matki wypraszając potrzebne łaski dla siebie, rodzin, parafii i naszej Ojczyzny, oraz trzeźwość naszego narodu.

Wrzesień:

• modlimy się o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów, opiekunów rozpoczynających nowy rok szkolny.

Październik:

• modlimy się za tych, którzy mają lekceważący stosunek do modlitwy różańcowej, żeby jak najprędzej zrozumieli jej potęgę.

Listopad:

• modlimy się za wszystkich zmarłych członków wspólnoty Żywego Różańca oraz zmarłych z rodzin i za dusze w czyśćcu cierpiące.

Grudzień:

• modlimy się o owocne przeżycie Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia, aby przyniosły pokój i nadzieję w naszych sercach.

Msza Święta w intencjach Żywego Różańca odprawiana jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8 rano a po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

Wspólnota Żywego Różańca

Spotkania Wspólnoty Żywego Różańca odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca na mszy świętej o godzinie 8.00, która jest sprawowana w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Po mszy świętej kapłan podaje wspólną intencję ogólną i misyjną na dany miesiąc oraz następuje zmiana tajemnic różańcowych.

W naszej parafii jest 5 Róż Różańcowych. Główną odpowiedzialną jest pani Władysława Jezierska-Kasprowicz, opiekunem duchowym jest ksiądz proboszcz Tadeusz Nowakowski. Każda Żywa Róża składa się z 20 osób, które odmawiają codziennie jedną tajemnicę różańca. Co miesiąc każdej osobie z "Róży" zostaje powierzona inna tajemnica różańca. W ten sposób 20 członków jednej Róży odmawia każdego dnia cały różaniec święty, wszystkie 20 tajemnic.

Celem Wspólnoty Żywego Różańca jest oddawanie czci Jezusowi i Maryi, umacnianie wiary, nadziei i miłości przez codzienne odmawianie Różańca Świętego. Różaniec stanowi bowiem streszczenie najważniejszych tajemnic ewangelicznych. Ojciec Święty Jan Paweł II nazwał Różaniec wielkim skarbem, który powinniśmy na nowo odkryć. Jest modlitwą pokoju, dającą współczesnemu człowiekowi możliwość kontemplacji Chrystusa. Modlitwa różańcowa jest nieocenionym skarbem dla parafii i siłą jej duchowego bogactwa.

Serdecznie zapraszamy parafian, którzy chcieliby włączyć się w dzieło modlitwy tworząc nowe Róże Żywego Różańca. Kontaktować można się z księdzem proboszczem lub główną zelatorką Władysławą Jezierską-Kasprowicz.