Wtorek, 12 grudnia 2017 - Dzień powszedni

Zaproszenie do Wspólnoty Żywego Różańca

 

Intencje modlitewne żywego różańca w naszej parafii w 2017 roku

Styczeń:

 • modlimy się o pokój na świecie w naszej ojczyźnie, w naszych rodzinach i w naszych sercach.

Luty:

 • modlimy się o zdrowie dla chorych członków Żywego Różańca oraz ich rodzin w naszej parafii, aby w modlitwie różańcowej odnajdywali uzdrowienie i umocnienie.

Marzec:

 • modlimy się o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego, oraz zdrowie i siły dla kapłanów pracujących w naszej parafii.

Kwiecień:

 • modlimy się za przystępujących do Sakramentów pokuty o łaskę dobrej i owocnej spowiedzi świętej.

Maj:

 • modlimy się za dzieci komunijne i ich rodziny o umocnienie w nich wiary i miłości do Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie o Światło Ducha Świętego dla maturzystów i dobry wybór drogi życiowej.

Czerwiec:

 • modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

Lipiec:

 • modlimy się za o chrześcijańskie przeżywanie czasu wakacji i urlopów wypoczynkowych.

Sierpień:

 • modlimy się w intencji tych, którzy pielgrzymują do Pani Jasnogórskiej naszej Matki wypraszając potrzebne łaski dla siebie, rodzin, parafii i naszej Ojczyzny, oraz trzeźwość naszego narodu.

Wrzesień:

 • modlimy się o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów, opiekunów rozpoczynających nowy rok szkolny.

Październik:

 • modlimy się w intencji wszystkich wspólnot różańcowych na całym świecie, aby swoją modlitwą i wiernością przemieniali siebie i swoje otoczenie.

Listopad:

 • modlimy się za wszystkich zmarłych członków wspólnoty Żywego Różańca oraz zmarłych z rodzin i za dusze w czyśćcu cierpiące.

Grudzień:

 • modlimy się o owocne przeżycie Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia przez udział w rekolekcjach, spowiedzi i Komunii Świętej

Msza Święta w intencjach Żywego Różańca odprawiana jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8 rano a po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

 

Wspólnota Żywego Różańca

Spotkania Wspólnoty Żywego Różańca odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca na mszy świętej o godzinie 8.00, która jest sprawowana w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Po mszy świętej kapłan podaje wspólną intencję ogólną i misyjną na dany miesiąc oraz następuje zmiana tajemnic różańcowych.

W naszej parafii jest 5 Róż Różańcowych. Główną odpowiedzialną jest pani Władysława Jezierska-Kasprowicz, opiekunem duchowym jest ksiądz proboszcz Tadeusz Nowakowski. Każda Żywa Róża składa się z 20 osób, które odmawiają codziennie jedną tajemnicę różańca. Co miesiąc każdej osobie z "Róży" zostaje powierzona inna tajemnica różańca. W ten sposób 20 członków jednej Róży odmawia każdego dnia cały różaniec święty, wszystkie 20 tajemnic.

Celem Wspólnoty Żywego Różańca jest oddawanie czci Jezusowi i Maryi, umacnianie wiary, nadziei i miłości przez codzienne odmawianie Różańca Świętego. Różaniec stanowi bowiem streszczenie najważniejszych tajemnic ewangelicznych. Ojciec Święty Jan Paweł II nazwał Różaniec wielkim skarbem, który powinniśmy na nowo odkryć. Jest modlitwą pokoju, dającą współczesnemu człowiekowi możliwość kontemplacji Chrystusa. Modlitwa różańcowa jest nieocenionym skarbem dla parafii i siłą jej duchowego bogactwa.

Serdecznie zapraszamy parafian, którzy chcieliby włączyć się w dzieło modlitwy tworząc nowe Róże Żywego Różańca. Kontaktować można się z księdzem proboszczem lub główną zelatorką Władysławą Jezierską-Kasprowicz.