Sobota, 19 września 2020 - Dzień powszedni

Ogłoszenia duszpasterskie na 24 niedzielę zwykłą - 13.09.2020

• Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 10.30, grupa dzieci przystąpi do I Komunii św.
  • Zapraszamy na nieszpory o godz. 17.30.
    • w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
    • we wtorek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
    • w środę – śś. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,
    • w piątek – św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polskiej Młodzieży.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 19.30.
  • Od środy, przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  • W czwartek, 17 września, rozpocznie się wizytacja kanoniczna w parafii. Główna Msza św. z racji wizytacji kanonicznej, odpustu, i bierzmowania o godz. 18.00. Uroczystej Mszy św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania, przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Andrzej Siemieniewski. Zapraszamy Parafian do licznego udziału w tych wydarzeniach.
  • Zachęcamy parafian do udziału w archidiecezjalnej pielgrzymce do tronu naszej Matki i Królowej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 18 – 19 września.
  • Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 19 września.
  • Ks. Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, zaprasza mieszkańców Wrocławia do udziału w PUBLICZNEJ PROCESJI z RELIKWIAMI św. STANISŁAWA i św. DOROTY. Tegoroczna procesja odbędzie się w przyszłą niedzielę 20 września. Rozpocznie się w bazylice św. Elżbiety, o godz. 16.00, a zakończy się Mszą św. w kościele świętych Stanisława, Doroty i Wacława przy ul. Świdnickiej.
  • Dziękujemy firmie p. Ryszarda Tracza za ufundowanie i wykonanie pojemników do dezynfekcji rąk.
  • W przyszłą niedzielę, 20 września, Dzień Środków Społecznego Przekazu. Taca zebrana w tym dniu, przeznaczona jest na utrzymanie Katolickiego Radia Rodzina.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Jugosłowiańskiej, numery parzyste od 108a ÷ 132a.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz wrześniowy numer miesięcznika „Nowe Życie” poświęcony tematowi katechizacji.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
    • ś.p. Stanisława Mierzwińska,
    • ś.p. Jadwiga Trithart,
    • ś.p. Adam Makoś.
    Zmarłych polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.