Czwartek, 22 października 2020 - Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Ogłoszenia duszpasterskie na 28 niedzielę zwykłą - 11.10.2020

• Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
    • we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,
    • w czwartek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
    • w piątek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej.
    • w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika.
  • We wtorek, 13 października, o godz. 17.30, w czasie nabożeństwa różańcowego będzie procesja fatimska. Wiernych zapraszamy do udziału w procesji ze świecami. Po nabożeństwie, będzie sprawowana Msza św.
  • W czwartek, wieczorna Msza św. będzie sprawowana w int. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. „Wieczernik”.
  • W przyszłą niedzielę, 18 października, centralne uroczystości Jadwiżańskie w Trzebnicy. O godz. 11.00 będzie sprawowana główna Msza św. odpustowa pod przewodnictwem J.E Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego.
  • Informujemy również, że zaplanowana na 17 października, Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy, z racji epidemii, nie odbędzie się.
  • Zapraszamy chłopców, chętnych do służby ministranckiej. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii u ks. Sylwestra.
  • Dzisiaj, przed kościołem, z racji Dnia Papieskiego, prowadzona jest zbiórka do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla najzdolniejszych uczniów i studentów z ubogich rodzin. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
  • W niedzielę, 18 października w Kościele Katolickim obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny. Tego dnia w całym kraju odbywać się będą modlitwy w intencji misji, a ofiary z tacy przeznaczone zostaną na potrzeby misyjne.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Jugosłowiańskiej, numery parzyste od 108 ÷ 132.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz październikowy numer miesięcznika „Nowe Życie” poświęcony modlitwie różańcowej.
  • W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
    • ś.p. Leokadia Ważna.
    Zmarłą polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.
    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ...