Czwartek, 22 października 2020 - Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Ogłoszenia duszpasterskie na 29 niedzielę zwykłą - 18.10.2020

• Dzisiaj obchodzimy w całym Kościele powszechnym 94 Światowy Dzień Misyjny. Niedziela misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny – tydzień szczególnej modlitwy za misje na całym świecie. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na wsparcie działalności misyjnej.
  • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które jest odprawiane codziennie o godz. 17.30, a od poniedziałku do soboty również rano o godz. 6.30.
    • we wtorek – św. Jana Kantego, prezbitera,
    • w czwartek – św. Jana Pawła II, papieża.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Jugosłowiańskiej, numery parzyste od 134 ÷ 144.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz październikowy numer miesięcznika „Nowe Życie” poświęcony modlitwie różańcowej.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
    • ś.p. Natalia Cegiełka,
    • ś.p. Kazimierz Urbański.
    Zmarłych polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.

Ewangelia na dziś

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie.
Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej».