Poniedziałek, 21 czerwca 2021 - Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy - 30.05.2021

• Dzisiaj świętujemy uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  • W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu: o godz. 7, 8, 9.30, 10.45 i 18. Nie będzie Mszy św. o godz. 12. W uroczystość Bożego Ciała, zapraszamy wiernych o godz. 16.30, na nabożeństwo eucharystyczne z adoracją Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie, będzie sprawowana Msza św. w int. Wspólnoty Krwi Chrystusa.
  • Wierni, którzy w ramach obrzędów liturgicznych uroczystości Bożego Ciała włączą się we wspólny śpiew hymnu: „Przed tak wielkim Sakramentem” mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W oktawie Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna na terenie przykościelnym o godz. 17.30. Ze względów sanitarno – epidemicznych prosimy wiernych o zachowanie bezpiecznego dystansu.
    • w poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
    • we wtorek – św. Justyna, męczennika,
    • w sobotę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  • Od wtorku rozpoczniemy odprawianie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane codziennie o g. 17.30.
  • W tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  • W piątek, wieczorna Msza św. będzie sprawowana w int. Wspólnoty Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę połączone nabożeństwa do NMP Bolesnej za zmarłych i czerwcowe o godz. 17.30.
  • Przyszła niedziela jest adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu wg stałego porządku. O godz. 8.00 Msza św. w int. Żywego Różańca.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Bezpiecznej nr 14.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
    • ś.p. Alicja Walas,
    • ś.p. Józef Florek.
    Zmarłych polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.