Poniedziałek, 21 czerwca 2021 - Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Ogłoszenia duszpasterskie na 10 niedzielę zwykłą - 06.06.2021

• Dzisiejsza niedziela jest adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu wg stałego porządku. O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  • Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie, podczas nabożeństwa wieczornego, procesja z Najświętszym Sakramentem. W czwartek, na zakończenie oktawy, poświęcenie wianków oraz pojazdów samochodowych przed okresem wakacyjnym.
    • we wtorek – św. Jadwigi Królowej,
    • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Osoby uczestniczące we wspólnym nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, z litanią i aktem wynagrodzenia, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami,
    • w sobotę – Niepokalanego Serca NMP.
  • W sobotę, 12 czerwca, w parafii, uroczystość Pierwszej Komunii św.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Bezpiecznej nr 16.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
    • ś.p. Alicja Siemiatycka,
    • ś.p. Jan Żmudziński,
    • ś.p. Ewa Kozak.
    Zmarłych polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.