Środa, 27 października 2021 - Dzień powszedni

Ogłoszenia duszpasterskie na 26 niedzielę zwykłą - 26.09.2021

• Nieszpory o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    • w poniedziałek – św. Wincentego à Paulo, prezbitera,
    • we wtorek – św. Wacława, męczennika,
    • w środę – Świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała,
    • w czwartek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
    • w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy,
    • w sobotę – Świętych Aniołów Stróżów.
  • Od piątku, przez cały październik, codziennie przed Mszą św. będzie odmawiany różaniec, rano o godz. 6.30 (z wyjątkiem niedziel) i wieczorem o godz. 17.30. Wierni, którzy odmawiają różaniec (5 dziesiątek) w kościele mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku, pod zwykłymi warunkami.
  • Na modlitwę różańcową zapraszamy także młodzież, a szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
  • W piątek, wieczorna Msza św. będzie sprawowana w int. Wspólnoty Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe z modlitwą do NMP Bolesnej za zmarłych.
  • Zapraszamy wszystkie osoby, które zamierzają przyjąć, w najbliższym czasie, sakrament małżeństwa, na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie obędzie się 5 października o godz.19.00 w salce parafialnej. Bliższe informacje w zakrystii, u ks. Wojciecha.
  • Rozpoczęliśmy zapisy uczniów klas ósmych i starszych na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania. Chętnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie naszej parafii i na facebooku. Bliższe informacje w zakrystii u ks. Wojciecha.
  • W przyszłą niedzielę, z okazji święta Aniołów Stróżów, po Mszy św. o g. 10,45 poświęcimy rowery, hulajnogi i wszelkie inne środki służące do przemieszczania.
  • Przyszła niedziela jest adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu wg stałego porządku. O godz. 8.00 Msza św. w intencjach Żywego Różańca, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Słowackiej.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

Kurs przygotowawczy do Sakramentu Bierzmowania

Uczniowie klas ósmych i starszych pragnący przystąpić do Sakramentu Bierzmowania proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na kurs przygotowawczy.

Nauki przedmałżeńskie