Środa, 8 grudnia 2021 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie na 32 niedzielę zwykłą - 07.11.2021

• Dzisiejsza niedziela jest adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00, po każdej Mszy św.
  • Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.15.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    • we wtorek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
    • w środę – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
    • w czwartek – św. Marcina z Tours, biskupa,
    • w piątek – św. Jozafata, bpa i męczennika,
    • w sobotę – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski.
  • W czwartek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy w walce o wolną Ojczyznę oddali życie. Znakiem naszego patriotyzmu niech będzie wywieszenie flag narodowych. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  • W przyszłą niedzielę, 14 listopada, przypada dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu, przed kościołem, prowadzona będzie zbiórka do puszek, przeznaczona na potrzeby Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie.”
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Chorwackiej numery bram: 10, 12 i 14.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz listopadowy miesięcznik „Nowe Życie” poświęcony parafii.
  • W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
    • ś.p. Czesława Zyskowska.
    Zmarłą polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.
    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ...