Środa, 8 grudnia 2021 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie na 34 niedzielę zwykłą
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 21.11.2021

• Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś za pobożne odmówienie modlitwy „O Jezu najsłodszy, Odkupicielu” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Nieszpory o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    • w poniedziałek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
    • w środę – św. Męczenników Wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  • Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu.
  • W tym roku, ze względu na pandemię koronowirusa, nie będą roznoszone opłatki wigilijne do mieszkań parafian. Można się w nie zaopatrzyć w zakrystii.
  • Dzisiaj, przed kościołem, na prośbę Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na pomoc migrantom. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • W przyszłą niedzielę, 28 listopada, zapraszamy na spotkanie młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania. Spotkanie jest obowiązkowe. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
  • Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży dobro Kościoła, zarówno w sferze lokalnej, jak i powszechnej, na pierwsze spotkanie synodalne w naszej parafii, które odbędzie się w najbliższą środę, 24 listopada, po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej. Na spotkaniu poruszymy zagadnienia synodalnej odnowy Kościoła i otworzymy nasz parafialny dialog synodalny.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz listopadowy miesięcznik „Nowe Życie”.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Chorwackiej nr 18.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin:
    • ś.p. Wasyl Gusin.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...