Środa, 30 listopada 2022 - Święto św. Andrzeja Apostoła

Ogłoszenia duszpasterskie na 17 niedzielę zwykłą - 24.07.2022

• w poniedziałek – św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców,
    • we wtorek – Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP,
    • w piątek – św. Marty, Marii i Łazarza.
  • W dniu 25 lipca, w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców obchodzimy w Polsce Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Za przejechane bezpiecznie kilometry podziękujmy Panu Bogu i św. Krzysztofowi. Ofiary, które złożyliśmy wcześniej, przed rozpoczęciem okresu wakacyjnego, zostały przekazane organizacji MIVA Polska na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
  • Zespół d/s Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski apeluje o zachowanie w sierpniu całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych. Niech miesiąc abstynencji będzie próbą naszej wolności. Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji w sierpniu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Serbskiej numery parzyste od 2 ÷ 12.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz lipcowo – sierpniowy miesięcznik „Nowe Życie”.