Wtorek, 16 sierpnia 2022 - Dzień powszedni

Ogłoszenia duszpasterskie na 18 niedzielę zwykłą - 31.07.2022

• w poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK,
    • w czwartek – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera,
    • w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego.
  • W poniedziałek przypada 78 rocznica Powstania Warszawskiego. Warszawa i cała Polska oddaje hołd bohaterom tamtych dni. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy w walce o wolną Ojczyznę oddali życie.
  • Odpust Porcjunkuli. W poniedziałek, od południa (godz. 12.00) do północy dnia 2 sierpnia (godz. 24.00) w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli.
    Warunki:
    • spowiedź (bądź bycie w łasce uświęcającej) i Komunia święta,
    • nawiedzenie kościoła i modlitwa „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”,
    • dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. „Zdrowaś Maryjo”,
    • ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego. Jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji – odpust będzie cząstkowy.
  • W tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  • W czwartek nabożeństwo Godziny Świętej z litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa o godz. 17.00. Bezpośrednio po nabożeństwie, będzie sprawowana Msza św. w int. Wspólnoty Krwi Chrystusa.
  • W piątek wieczorna Msza św. będzie sprawowana w int. Wspólnoty Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę nabożeństwo do NMP Bolesnej za zmarłych o godz. 17.30.
  • Przypominamy o sierpniowym apelu Zespołu Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski o zachowanie w sierpniu całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych.
  • Piesza Pielgrzymka Wrocławska wyruszy do tronu Matki Bożej, Królowej Polski, 2 sierpnia.
  • Przyszła niedziela jest adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu wg stałego porządku. O godz. 8.00 Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Serbskiej numery parzyste od 14 ÷ 24.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz wakacyjny miesięcznik „Nowe Życie”.