Środa, 30 listopada 2022 - Święto św. Andrzeja Apostoła

Ogłoszenia duszpasterskie na 32 niedzielę zwykłą - 06.11.2022

• Dzisiejsza niedziela jest adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00, po każdej Mszy św.
  • Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.15.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    • w środę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
    • w czwartek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
    • w piątek – św. Marcina z Tours, biskupa,
    • w sobotę – św. Jozafata, bpa i męczennika.
  • W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy w walce o wolną Ojczyznę oddali swe życie. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00; 9.00 i 18.00.
  • W przyszłą niedzielę, 13 listopada, przypada dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu, przed kościołem, prowadzona będzie zbiórka do puszek, przeznaczona na potrzeby Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie.”
  • W ubiegły piątek rozpoczęliśmy kurs przedmałżeński. Osoby zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński, serdecznie zapraszamy do zgłoszenia swego udziału w tym kursie.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Jugosłowiańskiej numery domów od 70a ÷ 86a.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz listopadowy miesięcznik „Nowe Życie”.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
    • ś.p. Halina Wasilewska,
    • ś.p. Jerzy Guzik.
    Zmarłych polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.