Środa, 30 listopada 2022 - Święto św. Andrzeja Apostoła

Ogłoszenia duszpasterskie na 34 niedzielę zwykłą
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 20.11.2022

• Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta mszalna przeznaczona jest na budowę nowych świątyń w archidiecezji wrocławskiej. Dziś za pobożne odmówienie modlitwy „O Jezu najsłodszy, Odkupicielu” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Niedzielne nieszpory o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    • w poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny,
    • we wtorek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
    • w czwartek – św. Męczenników Wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  • W przyszłą sobotę, 26 listopada, zapraszamy na spotkanie młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania. Spotkanie jest obowiązkowe. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
  • Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu.
  • Od I Niedzieli Adwentu, przed kościołem, u ministrantów, będzie można nabyć sianko na stół wigilijny. Ofiary zebrane przy tej okazji, przeznaczone są na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz listopadowy miesięcznik „Nowe Życie”.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Jugosłowiańskiej numery domów od 108a ÷ 132a.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin:
    • ś.p. Eugeniusz Lewandowski.
    Zmarłego polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...