Niedziela, 6 grudnia 2020 - II niedziela Adwentu

Zaproszenie do Wspólnoty Żywego Różańca

 

Intencje modlitewne Żywego Różańca w naszej parafii w 2020 roku

Styczeń:

 • Modlimy się za każdą rodzinę naszej parafii by w rozpoczynającym się 2020 roku Pan Bóg błogosławił, udzielał potrzebnych łask a tych, którzy oddalili się od Boga i kościoła obdarzył światłem i odwagą powrotu do jedności z Chrystusem.

Luty:

 • Modlimy się za chorych członków Żywego Różańca oraz za ich rodziny w naszej parafii, aby w modlitwie różańcowej odnajdywali uzdrowienie.

Marzec:

 • Modlimy się o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu i błogosławione owoce rekolekcji parafialnych dla naszej wspólnoty parafialnej.

Kwiecień:

 • Modlimy się w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii o Boże Błogosławieństwo i dary Ducha Świętego na każdy dzień.

Maj:

 • Modlimy się za dzieci komunijne i ich rodziny o umocnienie w nich wiary i miłości do Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Czerwiec:

 • Modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

Lipiec:

 • Modlimy się o chrześcijańskie przeżywanie czasu wakacji i urlopów wypoczynkowych.

Sierpień:

 • Modlimy się w intencji tych, którzy pielgrzymują do Pani Jasnogórskiej naszej Matki wypraszając potrzebne łaski dla siebie, rodzin, parafii i naszej Ojczyzny, oraz trzeźwość naszego narodu.

Wrzesień:

 • Modlimy się o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów, opiekunów rozpoczynających nowy rok szkolny.

Październik:

 • Modlimy się dziękując Matce Bożej Różańcowej za Wspólnotę Żywego Różańca przy naszej parafii i prosimy o dalszą opiekę i potrzebne łaski Boże, oraz aby powstały nowe Róże Różańcowe.

Listopad:

 • Modlimy się za wszystkich zmarłych członków wspólnoty Żywego Różańca oraz zmarłych z rodzin i za dusze w czyśćcu cierpiące.

Grudzień:

 • Modlimy się o dobre przeżycie Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia w duchu pojednania i miłości.

Msza Święta w intencjach Żywego Różańca odprawiana jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8 rano a po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

 

Wspólnota Żywego Różańca

Spotkania Wspólnoty Żywego Różańca odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca na mszy świętej o godzinie 8.00, która jest sprawowana w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Po mszy świętej kapłan podaje wspólną intencję ogólną i misyjną na dany miesiąc oraz następuje zmiana tajemnic różańcowych.

W naszej parafii jest 5 Róż Różańcowych. Główną odpowiedzialną jest pani Władysława Jezierska-Kasprowicz, opiekunem duchowym jest ksiądz proboszcz Tadeusz Nowakowski. Każda Żywa Róża składa się z 20 osób, które odmawiają codziennie jedną tajemnicę różańca. Co miesiąc każdej osobie z "Róży" zostaje powierzona inna tajemnica różańca. W ten sposób 20 członków jednej Róży odmawia każdego dnia cały różaniec święty, wszystkie 20 tajemnic.

Celem Wspólnoty Żywego Różańca jest oddawanie czci Jezusowi i Maryi, umacnianie wiary, nadziei i miłości przez codzienne odmawianie Różańca Świętego. Różaniec stanowi bowiem streszczenie najważniejszych tajemnic ewangelicznych. Ojciec Święty Jan Paweł II nazwał Różaniec wielkim skarbem, który powinniśmy na nowo odkryć. Jest modlitwą pokoju, dającą współczesnemu człowiekowi możliwość kontemplacji Chrystusa. Modlitwa różańcowa jest nieocenionym skarbem dla parafii i siłą jej duchowego bogactwa.

Serdecznie zapraszamy parafian, którzy chcieliby włączyć się w dzieło modlitwy tworząc nowe Róże Żywego Różańca. Kontaktować można się z księdzem proboszczem lub główną zelatorką Władysławą Jezierską-Kasprowicz.