Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę zwykłą - 22.01.2023

• Dzisiaj obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka, a poświęconą celebracji, refleksji i krzewieniu Słowa Bożego. Wierni, którzy bez przerwy, minimum pół godziny w ciągu dnia, oddają się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • O godz. 17.00, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu parafialnej scholi młodzieżowej, na który zapraszamy Parafian.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    • we wtorek – św. Franciszka Salezego, biskupa i dK,
    • w środę – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła,
    • w czwartek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów,
    • w sobotę – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dK.
  • W sobotę, 28 stycznia, o godz. 17.00, adoracja przy żłóbku i wspólne kolędowanie dla wszystkich chętnych, a szczególnie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  • Zakończyliśmy wizytę kolędową. Dzisiaj pragniemy z głębi serca podziękować wszystkim Parafianom, którzy nas przyjęli. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy w waszych domach, dziękujemy za życzliwość i prawdziwą chrześcijańską atmosferę. Pragniemy również podziękować za ofiary złożone przy tej okazji, które zostały przeznaczone m.in. na potrzeby naszego Seminarium Duchownego, Kurii Metropolitalnej i Parafii. Jeszcze raz wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać. Pozdrawiamy wszystkich, z którymi nie dane nam było spotkać się.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii i przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Jugosłowiańskiej numery nieparzyste od 69 ÷ 73.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin:
    • ś.p. Jan Danielski.
    Zmarłego polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...