Ogłoszenia duszpasterskie na 1 niedzielę Wielkiego Postu - 18.02.2024

• Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Czterdziestodniowego Przygotowania Paschalnego. Post, modlitwa i jałmużna wyznaczają drogę, na którą zaprasza nas Kościół na progu Wielkiego Postu.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
    • Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w każdy piątek Wielkiego Postu, bezpośrednio po Mszach św. rano i wieczorem, a dla dzieci o godz. 17.30.
    Przez udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W przyszłą niedzielę, naszą modlitwą i ofiarami złożonymi do puszek, możemy wesprzeć Dzieło Pomocy Misjonarzom „AD GENTES”. Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka na potrzeby polskich misjonarzy w krajach misyjnych.
    O pomoc w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Chorwackiej numery parzyste 10, 12 i 14.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz lutowy miesięcznik „Nowe Życie”.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
    • ś.p. Renata Stachowska,
    • ś.p. Mirosława Pyc,
    • ś.p. Jerzy Kryjak.
    Zmarłych polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.