Ogłoszenia duszpasterskie na 5 niedzielę Wielkiego Postu - 17.03.2024

• Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Kościele pasyjny okres Wielkiego Postu. Od dziś krzyże w kościołach są zasłonięte i tak pozostanie aż do końca obrzędów wielkopiątkowych.
  • Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 17.00.
  • W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. zapraszamy do salki na kolejną „Katechezę dla dorosłych”. Tematem katechezy będzie Ekumenizm.
  • We wtorek, w liturgii Kościoła, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu przypada 11 rocznica inauguracji pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka i patronalne święto J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego oraz 8 rocznica sakry biskupiej O. Jacka Kicińskiego. Zachęcamy wiernych do szczególnej modlitwy w intencji Papieża i naszych Biskupów.
  • W czwartek, wieczorna Msza św. będzie sprawowana w int. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik”.
  • W najbliższy piątek, Drogę Krzyżową po wieczornej Mszy św. poprowadzi, w formie śpiewanych rozważań, schola liturgiczna.
  • Przyszła niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
  • Kurs przygotowujący narzeczonych do sakramentu małżeństwa rozpocznie się w parafii po świętach wielkanocnych. Osoby zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński proszone są o zgłoszenie swego udziału w naukach przedmałżeńskich w zakrystii.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich. W zakrystii można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz marcowy miesięcznik „Nowe Życie”.
  • Dziękujemy osobom, które w ubiegłą sobotę sprzątały kościół i złożyły ofiary.
    O pomoc przy sprzątaniu w przyszłą sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny zamieszkałe przy ul. Chorwackiej nr 22.