Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową - 24.03.2024

• Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień, czas, w którym rozważamy największe tajemnice naszej wiary: męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa.
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 17.00.
  • W Wielki Czwartek świętujemy tajemnicę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 10.00 w katedrze Msza św. z udziałem duchowieństwa archidiecezji wrocławskiej, podczas której zostaną poświęcone oleje krzyżma i chorych. W naszym kościele nie będzie Mszy św. o 7.00 rano. Wieczorem o godz. 18.00 sprawować będziemy uroczystą Mszę Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja do godz. 22.00.
  • Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 17.15.
  • Liturgię Męki Pańskiej w Wielki Piątek rozpoczniemy o godz. 18.00. Po liturgii, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Wiernym przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy i powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych.
  • Nowennę 9–cio dniową, przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, rozpoczniemy w Wielki Piątek.
  • W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę celebrować będziemy Ciemną Jutrznię, z Liturgii Godzin. Wiernych zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 8.00 rano.
  • Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 13.00 co pół godziny. W tym dniu, pod krzyżem, wystawiony będzie kosz na dary dla ubogich. Dary te zostaną przekazane do kuchni charytatywnej. Za złożone dary już dziś składamy podziękowanie.
  • Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy, w Wielką Sobotę, o godz. 20.30, poświęceniem ognia i Paschału na zewnątrz kościoła. Podczas liturgii odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne, prosimy więc o przyniesienie świec. Eucharystię Paschalną zakończymy procesją rezurekcyjną.
  • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą sprawowane o godz. 9.30, 10.45, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00. W drugi dzień świąt Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym.
  • Komunię św. w Niedzielę Wielkanocną, szafarze zaniosą do mieszkań chorych w godzinach od 8.30 do 10.00, a więc wcześniej niż zwykle.
  • Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu czynne będzie tylko w środę od g. 16.00 – 17.00.
  • Kurs przygotowujący narzeczonych do sakramentu małżeństwa rozpocznie się w parafii po świętach wielkanocnych. Osoby zamarzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński proszone są o zgłoszenie swego udziału w naukach przedmałżeńskich w zakrystii.
  • Dziękujemy osobom, które wczoraj sprzątały kościół i złożyły ofiary.
  • Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, prasy i wydawnictw katolickich, które są do nabycia w zakrystii.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
    • ś.p. Franciszek Majerczyk,
    • ś.p. Paweł Głowacki.
    Zmarłych polecamy naszym modlitwom i Bożemu Miłosierdziu.